شنبه, 28 بهمن 1396

گرجستان | تور گرجستان

گرجستان

توضیاتی درباره گرجستان:

 

گرجستان کشوری است در شرق دریای سیاه و یکی از دیدنی ترین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود و تاریخ و فرهنگ گرجستان با ایران مشترکات بسیاری دارد چراکه این کشور مدتها جزئی از ایران بوده است. دیدنی های گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی ،اصالت و امنیت است و این ها نیزهدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان ودست و دلباز کشور گرجستان است .اگر تور گرجستان را انتخاب کرده اید ، جاهای دیدنی گرجستان و مراکز خرید گرجستان از مهم ترین جاذبه های این شهر هستند که نباید بازدید از آنها را  از دست داد در این پست برای اینکه راحت از مناطق دیدنی گرجستان دیدن کنید سعی کردیم چند مورد از جاهای دیدنی گرجستان همراه با عکس را براتون ذکر کنیم.
 
پایتخت گرجستان تفلیس و واحد پول این کشور لری است.این کشور از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان و از شرق با آذربایجان همسایه است و در غرب این کشور دریای سیاه قرار دارد.کشور گرجستان یکی از کشورهای قاره اروپا است البته به طور دقیق باید گفت کشوری است که در منطقه اوراسیا قرار دارد که مرز بین اروپا و آسیا بوده و دو سوم مساحت این کشور کوهستانی است.گرجستان دومین کشور در جهان بود که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی در قرن چهارم پس از میلاد انتخاب کرد، مردم آن به میهمان‌نوازی معروفند و سنت‌ها و غذاهای آن طرفداران زیادی دارد.وجود جاذبه های تروریستی یکی از دلایل اصلی جذب گردشگر به گرجستان است.این کشور عضو سازمان جهانی تجارت است و تلاش می‌کند به عضویت اتحادیه اروپا و ناتو در آید.

 

زیر مجموعه ها

شهر تفلیس

شهر تفلیس از دیرباز به عروس شهر های آسیای میانه و قفقاز شهرت داشته وجود پارک های بی نظیر و رودخانه متکواری که از وسط شهر تفلیس عبور می نماید و چشم انداز های کم نظیری در این شهر پدید آورده است . 5 دریاچه قابل شنا و قایق سواری در شهر تفلیس وجود دارد که یکی از آنها آْنقدر بزرگ است که گرجی ها آنرا دریا می نامند ، پارک آبی و از همه مهمتر مجسمه های هنری و زیبایی که شهر را تبدیل به موزه سر گشوده ای نموده اند .

 

در گرجی این شهر تیفلیسی یا تهبیلیسی مشتق از واژه تپهیلی (به معنای گرم؛ منسوب به چشمه‌های آب گرم تفلیس) و در عربی تفلیس نامیده می‌شود. هوای تفلیس به سبب نسیمی که از کوهستانها در دره‌های اطراف می‌وزد همیشه پاکیزه‌است. متوسط درجه حرارت آن ۲ر۱۳است. در گرمترین ماه تابستان درجة حرارت به ۲ر۲۵ و در سردترین ماه زمستان به ۹ر۰- می‌رسد. از آذر تا اسفند (بین ۳۰ تا ۳۵ روز) دمای هوا به زیر صفر می‌رسد . متوسط سالانة بارندگی ۵۰۵ میلیمتر است که ۳۴ آن در ماههای گرم می‌بارد. حدود ۲۵ روز از فصل تابستان آن بسیار گرم است و دمای هوا تا ۳۰ بالا می‌رود.

باتومی بهشت گرجستان:

شهر باتومی گرجستان شهری بندری می باشد که در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. شهر باتومی گرجستان از طریق بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خود را با قاره اروپا ودیگر قاره‌ها انجام می دهد. باتومی گرجستان یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهرهای قفقاز به حساب می آید که در سال های اخیر دولت گرجستان با برنامه ریزی های توریستی عالی این شهر را با تمام زیبایی هایش به دنیا معرفی کرده که موجب پیدایش طرفداران زیادی برای تور گرجستان شده است. 

 

نمایش # 
عنوان نویسنده کلیک ها
مناطق دیدنی گرجستان نوشته شده توسط فاطمه ولی نژاد 301